Pocházím z malého horského městečka Dubí u Teplic. V roce 1990 jsem se přestěhoval do Prahy a aktuálně žiji v Letňanech.

Fotografování se věnuji více než 40 let. Začal jsem krátce po základní vojenské službě, zpočátku jsem fotil na černobílý materiál. Na digitální fotografování jsem přešel v roce 2005. Aktuálně fotím digitální zrcadlovkou Pentax K 1 II.

Fotím nejen přírodu, ale i různé zajímavé aktivity. Při fotografování se snažím zachytit krásy přírody, atmosféru okamžiků, emoce, hru barev i těl, ale i povznesenou náladu zúčastněných. Fotografie využívám pro sebe a známé jako vzpomínku na hezké chvíle. Dle mne mají fotografie vždy ukázat kouzlo pravého okamžiku, které fotograf v tu chvíli vidí a cítí“. Fotky ukládám do svého archivu a na svou webovou stránku.

Vždy si rád připomínám všechna místa, kde jsem byl a fotil a pohledem na fotky si většinu míst i daný okamžik přesně vybavuji. To je podle mne účel amatérské fotografie. Cítím se být dobrým amatérem, posuďte sami“, tím všechny zvu na prohlídku těchto webových stránek.

Olaf Deutsch